Sobota, 20 kwietnia 2024

Jak znaleźć świetne miejsce do jedzenia podczas podróży

8 lutego 2021

Podczas podróży miło jest wypróbować lokalne kuchnie, jak również odwiedzić restauracje i kawiarnie, gdzie wiesz, że dostaniesz wspaniałe jedzenie. Jednak znalezienie dobrego miejsca do jedzenia może zająć trochę czasu, a jeśli odwiedzasz na krótką przerwę w mieście to może się okazać, że chodzisz po okolicy próbując znaleźć gdzieś przyzwoite miejsce, kiedy zamiast tego możesz zmaksymalizować swój czas i zobaczyć o wiele więcej. Możesz również walczyć, aby uzyskać rezerwacje w najlepszych miejscach, ponieważ zostawiłeś go do ostatniej chwili. Jednak, czytaj dalej. Oto najlepsze sposoby, aby znaleźć wspaniałe miejsca do jedzenia podczas podróży.

Użyj TripAdvisor

Zaczynając od tego, co może być oczywiste, ale patrząc na stronie takiej jak tripadvisor.com jest to świetny sposób, aby rozpocząć. Mają ponad 4,3 mln restauracji wymienionych na swojej stronie i znajdziesz opinie klientów, a dla niektórych restauracji będzie w stanie dokonać rezerwacji. Oprócz tego będziesz mógł wyszukiwać według kuchni, filtrować według typu ceny, np. tanie, drogie i stosować inne filtry.

Jedną z rzeczy, które uważam za ważne podczas korzystania z tripadvisor jest sprawdzenie opinii od poprzednich klientów, a także liczby recenzji, które zostały pozostawione. Im więcej opinii zostało pozostawionych, tym lepsze wyobrażenie o tym, jak wiarygodne są recenzje i czy powinieneś odwiedzić daną restaurację, czy też nie.

Czytaj blogi w poszukiwaniu sugestii

Blogi podróżnicze są świetnym źródłem do znalezienia najlepszych restauracji w danym miejscu. Możesz znaleźć posty, które wymieniają różne restauracje, które bloger poleca, lub możesz znaleźć post, który wchodzi w szczegóły na temat konkretnej restauracji.

Świetna strona dla postów restauracji jest SilverSpoon London. Ta strona jest przez blogera podróży Angie, który zapewnia osobiste doświadczenie dla ton restauracji. Wiele z nich znajduje się w Londynie, ale istnieje wiele innych miejsc zbyt, takich jak jej post na pięć restauracji dla drobnych posiłków w Budapeszcie.

Jak również konkretne posty żywności, przewodniki mają tendencję do być również dobre. Takie jak mój przewodnik miejski po Kopenhadze, gdzie polecam niektóre restauracje, jak również fajny rynek żywności.

Korzystaj z Google Maps

Inną stroną, z której lubię korzystać jest Google Maps, gdzie możesz wyszukać powiedzmy "restauracje w [miejsce docelowe]" i pojawi się mnóstwo ofert. Będziesz wtedy w stanie znaleźć dane kontaktowe, spojrzeć na recenzje i czasami zobaczyć zdjęcia od poprzednich klientów.

Mapy Google jest również jednym z najlepszych aplikacji podróży można uzyskać dla telefonu. Jak można zapisać miejsca, które chcesz odwiedzić, a następnie, jeśli używasz map offline gwiazdy pojawią się nawet wtedy, gdy nie masz połączenia.

Poproś hotel o rekomendacje

Proszenie hotelu, Airbnb, hostelu lub innego miejsca zakwaterowania o rekomendacje jest fantastycznym sposobem na znalezienie najlepszych miejsc do jedzenia. Kiedy przebywałem w Pradze, gospodarz Airbnb polecił mi kilka restauracji w mieście. Ja i moja dziewczyna odwiedziliśmy kilka z nich, a jedzenie i atmosfera we wszystkich były fantastyczne.

W niektórych hotelach, zwłaszcza tych luksusowych, znajdziesz również konsjerża, który będzie w stanie polecić Ci najlepsze restauracje, które powinieneś odwiedzić, lub hotel może mieć nawet kilka niesamowitych restauracji we własnym zakresie.

Czytaj lokalne przewodniki turystyczne

Lokalne przewodniki turystyczne dla Twojego miejsca docelowego (takie jak poniżej) będą dobrym źródłem do znalezienia najlepszych restauracji. Często podają one przedział cenowy, lokalizacje i różne kuchnie w książce. Oprócz restauracji mogą również polecić dobre rynki i miejsca na street food.

Przyjmij rekomendacje od przyjaciół

Jeśli masz przyjaciół, którzy już wcześniej odwiedzili miejsce docelowe, poproś ich o rekomendacje. Przyjaciele mogą być najbardziej godnym zaufania źródłem miejsc do jedzenia, ponieważ znasz swoich przyjaciół i nie będą oni chcieli sugerować miejsca, które nie jest tak dobre.

Zapytaj miejscowych

I wreszcie, jeśli zdarzy Ci się rozmawiać z mieszkańcami, poproś ich o sugestie dotyczące restauracji. W końcu powinni oni znać miasto lepiej niż ktokolwiek inny, a może nawet sami mają kilka ulubionych miejsc.

Podsumowanie

Znalezienie świetnego miejsca do jedzenia jest niesamowicie ważne podczas podróży. Po zjedzeniu dobrego posiłku, a zwłaszcza jeśli był on z lokalnej kuchni, będziesz czuł się zadowolony i możesz opuścić miejsce docelowe z miłymi wspomnieniami o jedzeniu. Tak stało się ze mną w Tallinie, gdzie wiele z posiłków, które zjadłem było tak niesamowicie dobrych, że nie mogę się doczekać, aby tam wrócić.