Wtorek, 28 maja 2024

Licówki - odmień swój uśmiech. Ile kosztują licówki w Krakowie?

31 maja 2021

Zdrowy i piękny uśmiech to rzeczy, które mają spory wpływ na nasze poczucie wartości. Dlatego też powinniśmy dokładać wszelkich starań, aby nasze zęby były w jak najlepszej kondycji. Nie chodzi tutaj jednak tylko i wyłącznie o to, aby je myć. Istotne jest również chodzenie do dentysty, naprawianie wszelkich ubytków i w razie konieczności wykonywanie zabiegów, które mają pozytywny wpływ na ogólny wygląd naszego uzębienia.

Licówki: rodzaje

Zabiegiem, który może bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd naszego uzębienia, jest między innymi założenie licówek. Są to cienkie nakładki, które umieszcza się na zębach naturalnych, w przypadku zaistnienia kilku okoliczności. Mają one na celu między innymi korektę kształtu zęba, wzmocnienie oraz odbudowanie pękniętych lub złamanych zębów, zniwelowanie przebarwień oraz przerw występujących między poszczególnymi zębami, a także poprawienie łuku zębowego. Mogą one zatem bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd naszych zębów. Nim jednak zdecydujemy się na ich zastosowanie musimy rozważyć, który rodzaj będzie najbardziej odpowiedni dla nas samych.

W profesjonalnych gabinetach, możemy zdecydować się na założenie licówek akrylowych. Zazwyczaj są to licówki niejako zastępcze. Stosuje się je w ramach zabezpieczenia do momentu, aż nie powstanie odpowiednia licówka, którą będzie można przymocować do zębów już na stałe. Mają one niestety niską trwałość i są dość ciężkie. Obecnie w wielu gabinetach już się ich nie stosuje, ponieważ właściwe licówki można wykonać nawet tego samego dnia, w trakcie wizyty.

Inną możliwości, jest także zastosowanie licówek kompozytowych. Powstają one z mieszaniny kilku materiałów, dzięki czemu ostatecznie mają bardzo dobre właściwości. Bardzo dobrze trzymają sie one zębów, są wytrzymałe i odporne nawet na uszkodzenia mechaniczne. Mają jednolity kolor, co również jest sporym plusem.

Na rynku dostępne są również licówki ceramiczne. Wyglądają one niemalże jak naturalny ząb i są bardzo wytrzymałe. Przy ich wyrobie wykorzystuje się ceramikę skaleniową, która ma niebagatelny wpływ na końcowy efekt wizualny.

Najpopularniejsze na rynku, są natomiast licówki porcelanowe. Ich ogromną zaletą jest odporność na występowanie przebarwień, estetyczny wygląd oraz uodpornienie na uszkodzenia mechaniczne. Ich grubość to zazwyczaj 0,5 mm, a powstają z przygotowanej specjalnie masy porcelanowej, którą wzbogaca się różnymi dodatkami. Mają niezwykłą trwałość w użytkowaniu codziennym, czyli w trakcie jedzenia i gryzienia naprawdę twardych pokarmów. Noszone mogą być one nawet kilkanaście lat i w tym czasie może nie pojawić się na nich żadne przebarwienie.

dentysta podczas zabiegu

Cena licówek w Krakowie

W wielu miastach, a w zasadzie praktycznie we wszystkich, zakładane są licówki. Można zdecydować się między innymi na licówki w Krakowie, gdzie są one zakładane w naprawdę korzystnych i rozsądnych cenach. Ostatnimi czasy zabieg ten jest coraz popularniejszy i wiele osób dostrzega również u siebie potrzebę zainwestowania w odpowiednie nakładki. Warto zatem zorientować się, gdzie taki zabieg może zostać przeprowadzony profesjonalnie, ale również i w bardzo dobrej cenie. Fachowej obsługi można szukać między innymi poprzez stronę: https://cdcstomatologia.pl/licowki.html.

Oczywiście nim licówki będą mogły zostać założone, nasze uzębienie powinno zostać doprowadzone do odpowiedniego stanu. Nie możemy mieć zębów, które nie są doleczone. Konieczne jest również zeszlifowanie szkliwa, ale jedynie w delikatnym stopniu. Dzięki licówkom, całe nasze zęby stają się również mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Zazwyczaj zabieg ten rozpatruje się tylko i wyłącznie w kontekście wizualnym. Tymczasem jeśli posiadamy licówki, wówczas nie ma tak dużego ryzyka, że w zębach powstaną ubytki czy też dojdzie przykładowo do ukruszenia zęba.

Czy w przypadku zakładania licówek, są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Podobnie jak w każdej innej sytuacji, tutaj również musimy liczyć się z pewnymi "ale". Licówek nie stosuje się wtedy, gdy ktoś regularnie obgryza paznokcie. Ponadto jeśli ktoś ma zbyt krótki ząb lub też nie stosuje odpowiedniej higieny jamy ustnej, także nie są one wskazane. Przeciwwskazaniem jest również zgrzytanie zębami oraz zbyt daleko posunięta wada zgryzu.

Oczywiście nim nastawimy się na zastosowanie licówek, powinniśmy przede wszystkim skonsultować się ze stomatologiem. Doświadczona osoba powie nam wówczas, czy w naszym przypadku możliwe jest ich zastosowanie, czy też nie. Ponadto z pewnością będziemy musieli przejść przez proces leczenia wszystkich zębów.