Środa, 19 czerwca 2024

Najlepsze presety fotograficzne, akcje i nakładki dla zdjęć zimowych

14 stycznia 2021

Fotografując zimą, możesz czasem zauważyć, że Twoje zdjęcia są nudne, z rozjaśnionymi światłami i stonowanymi kolorami. Podczas edycji możesz dodać do swoich zdjęć ulepszenia poprzez presety, akcje i nakładki, aby poprawić ich wygląd. Nie zawsze będziesz musiał dodawać takie ulepszenia, np. jeśli udało Ci się uchwycić wspaniały śnieżny obraz, niesamowity wschód lub zachód słońca - jednak z pewnością pomogą Ci one, jeśli chciałbyś przenieść swoje zdjęcia na wyższy poziom.

Oto wybór najlepszych presetów fotograficznych, akcji i nakładek do wykorzystania w fotografii zimowej. Niektóre z nich są idealne dla projektantów, niektóre mogą być wykorzystane do Twoich zdjęć na Instagramie, a niektóre sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku zdjęć krajobrazowych.

1. Snowy Day Photoshop Overlays

Nakładki śnieżne mogą być świetnym sposobem na wzbogacenie zdjęć i mogą być szczególnie przydatne, jeśli w Twoim miejscu docelowym padał śnieg, a Ty nie byłeś na zewnątrz, gdy padał. Za pomocą tych nakładek do Photoshopa możesz dodać różne efekty śnieżne, aby Twoje zdjęcia wyglądały fantastycznie i byłyby naprawdę fajne podczas publikowania zimowych zdjęć na Instagramie.

Nakładki w pakiecie: 70

2. Golden Hour Preset

Zimowe krajobrazy mogą być fantastycznym czasem, by wyjść na zewnątrz i robić zdjęcia. Korzystając z tej paczki presetów, możesz wzbogacić swoje zdjęcia natury - na przykład poprawiając kolorystykę podczas zachodu lub wschodu słońca lub sprawiając, że kolory stają się bardziej wyraziste. W pakiecie presetów znajduje się 30 różnych opcji, dzięki którym można dodać do swoich zdjęć wiele różnych wyglądów i wrażeń.

Presety w pakiecie: 30

3. Let it Snow Lightroom Presets

Presety Let it Snow Lightroom pomogą Ci poprawić jakość zdjęć zimowych, np. z wypadu na narty (jak poniżej). W skład pakietu wchodzi 40 presetów Lightrooma oraz 10 pędzli. Kliknij do naszego sklepu poniżej i zobacz niektóre z innych fajnych efektów, które możesz dodać do swoich zdjęć.

Presety w pakiecie: 40 + 10 Lightroom Brushes

4. Breeze Preset

Preset Breeze jest częścią pakietu presetów "Majestic Landscape" i oferuje wiele sposobów na poprawienie Twoich zimowych zdjęć. Na przykład zmieniając kolor i tonację obrazu, aby stworzyć wrażenie zimnego lodu. Rozważ użycie tych presetów do zdjęć, które zawierają naturalne elementy i śnieg.

Presety w paczce: 30

5. Zimowe Święta Akcja

Ta paczka zawiera wybór 130 akcji do wykorzystania w Photoshopie. Pozwolą ci one dodać fajne efekty śniegu, poprawić kolory twoich zdjęć i stworzyć bardziej zrównoważony i piękny obraz końcowy. Jeśli nie używałeś wcześniej akcji, przeczytaj również nasz przewodnik Jak edytować zdjęcia z podróży za pomocą Photoshopa i filtrów Photoshopa.

Akcje w pakiecie: 130

6. Kolorowy Krajobraz

Te kolorowe akcje są świetne do użycia w Photoshopie i mogą pomóc Ci szybko zmienić Twoje piękne zdjęcia w coś jeszcze bardziej spektakularnego. Wystarczy pobrać, zainstalować plik ATN, a następnie obserwować, jak Twoje obrazy są przekształcane. Pakiet zawiera 45 różnych opcji, które pomogą Ci dostosować różne obrazy (nie tylko zimowe zdjęcia), co oznacza, że ten wybór powinien być dobry, aby pomóc Ci edytować swoje zdjęcia przez cały rok.

Akcje w pakiecie: 45

7. Kolekcja efektów HDR

Obrazy HDR (High Dynamic Range) to zasadniczo fotografie, które zawierają dużo szczegółów w cieniach, tonach średnich i jasnych. W rezultacie otrzymujemy ładnie zbalansowany obraz z dużą ilością detali. Ten pakiet presetów, który możesz wykorzystać w Lightroomie, przyda się do poprawy jakości Twoich zimowych zdjęć, jak również innych zdjęć z podróży, które wykonujesz w ciągu roku.

Presety w pakiecie: 40

8. Zimowe płatki śniegu

Te zimowe nakładki pozwolą ci dodać piękne płatki śniegu do twoich zdjęć, które mogą być świetne zarówno do zdjęć rodzinnych, jak i do tworzenia własnych kart upominkowych, kalendarzy i innych produktów graficznych. W paczce znajdziesz 30 różnych efektów nakładek, które możesz wykorzystać w Photoshopie, GIMPie i różnych innych pakietach do edycji.

Nakładki w pakiecie: 30

9. Artic Frost Overlays

Pakiet nakładek Arctic Frost oferuje kolejny świetny wybór nakładek, które pomogą ci ulepszyć twoje zimowe zdjęcia i dodać do nich fajne efekty. Idealny dla projektantów lub tych, którzy chcą dodać trochę mrozu i zabawy do swoich zdjęć.

Nakładki w pakiecie: 30

10. Lodowe nakładki do Photoshopa

Nasz ostatni wybór zimowych presetów, nakładek i akcji to pakiet Ice Photoshop Overlays. W paczce znajduje się 30 różnych opcji, które możesz wykorzystać do swoich zdjęć i stworzyć lodowe efekty.

Presety w paczce: 30

Podsumowanie

Zimowe fotografie mogą być oszałamiające i pod pewnymi względami bardziej imponujące niż typowe letnie zdjęcie. Wyobraź sobie pejzaż miejski pokryty śniegiem lub wodospad zamrożony w czasie. Dodaj do tego padający śnieg (np. za pomocą presetu, akcji lub nakładki), a otrzymasz zdjęcie, z którego będziesz wyjątkowo dumny.