Sobota, 20 kwietnia 2024

Pokonaj zimowego bluesa dzięki podróżom

29 grudnia 2020

Kiedy w Europie i Ameryce Północnej kończy się sezon wakacyjny i nadchodzi zimna, szara i ciemna zima, nie ma lepszego czasu na podróżowanie. Chociaż pory roku różnią się na całym świecie, jeśli jesteś z destynacji na półkuli północnej, takiej jak Europa i Ameryka Północna, to prawdopodobnie będziesz miał zimę od około grudnia do lutego. Oto powody, dla których podróże są idealne do pokonania tych zimowych bluesów.

1. To ekscytujący sposób na rozpoczęcie roku

Ekscytująca wycieczka to doskonały sposób na rozpoczęcie roku. Po Świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze można poczuć się jak w antyklimaksie, ponieważ jest tyle szumu, który nagle kończy się na początku stycznia. Z tego powodu warto zarezerwować wycieczkę i mieć na co czekać, lub nawet zarezerwować lot na 1 stycznia do nowego miejsca. Dla niektórych pomysłów na to, gdzie iść przeczytać Najlepsze miejsca do odwiedzenia tej zimy.

2. Możesz uciec od zimna i wyjechać w egzotyczne miejsce

Jeśli nie lubisz zimno to dlaczego nie iść gdzieś egzotyczne, takie jak off do Azji Południowo-Wschodniej, Afryki lub Ameryki Południowej. Wystarczy wyobrazić sobie relaks na plaży, takie jak w pięknej Tajlandii, lub zwiedzanie pól ryżowych Bali, podczas gdy z powrotem do domu może być zimno i nieszczęśliwy.

3. Albo pokonaj chłód i wybierz się na zimową wycieczkę

Może jeździsz na nartach lub snowboardzie? Jeśli tak, to zarezerwuj sobie miejsce na wycieczkę do ładnego kurortu zimowego, a następnie spędź dni pędząc w dół stoku z piękną scenerią dookoła. Kilka miejsc, w których byłem i które polecam w Europie zimą to Bad Gastein w Austrii i wiele ośrodków narciarskich we Francji.

4. Aktywny wypoczynek pozwoli Ci spalić trochę wakacyjnych kilogramów

W styczniu i po świętach Bożego Narodzenia, większość ludzi chce przejść na dietę i spalić wszystkie dodatkowe kilogramy, które mogli zdobyć w czasie wakacji. Dla tych, którzy chcą jeździć na nartach lub snowboardzie, jest to idealne ćwiczenie, aby to zrobić. Alternatywnie, można zarezerwować inny rodzaj aktywnego wypoczynku.

5. Niektóre miejsca wyglądają magicznie i pięknie w zimie

Miasta i inne destynacje mogą wyglądać niesamowicie pięknie i magicznie zimą. Z ośnieżonymi dachami dla fotografów jest to jak raj. Osobiście uwielbiam podróżować i robić zdjęcia miast pokrytych śniegiem, i odkryłem, że na Instagramie zaangażowanie ma tendencję do bycia naprawdę wysokim na takich zdjęciach.

6. Możesz dostać tańsze oferty na loty i hotele

Rezerwacja podróży po świętach powinna być o wiele tańsza, ponieważ minął czas szczytu. Więc możesz znaleźć fantastyczne oferty na loty i hotele, co oznacza, że możesz zobaczyć miejsce, które naprawdę chcesz zobaczyć za dużo mniej.

7. Wiele destynacji powinno być spokojniejszych

Często szczytowy okres dla wielu miejsc może przypadać na miesiące letnie. Więc jeśli odwiedzisz miasto w Europie w zimie, prawdopodobnie będzie o wiele spokojniejsze z mniejszą ilością tłumów. Oznacza to, że nie będziesz musiał stać w kolejce do atrakcji, ulice nie będą tak ruchliwe, a to ułatwi również robienie zdjęć i będzie spokojniejszym, bardziej relaksującym doświadczeniem.

8. Niektóre miejsca mogą nadal czuć się świątecznie

W zeszłym roku odwiedziłem Tallinn i Rygę na początku stycznia i odkryłem, że nadal mają jarmarki świąteczne i świąteczną atmosferę. To czuło się, jakbym przedłużał Boże Narodzenie i był nawet śnieg podczas mojej wizyty. Dla mnie był to jeden z najlepszych początków roku i zdecydowanie pomógł mi trzymać się z dala od zimowego bluesa.

9. Może to być łatwiejszy czas na rezerwację wakacyjnych slotów w pracy

Wiele osób, zwłaszcza w Europie, będzie rezerwować sloty wakacyjne z ich pracy na miesiące letnie, takie jak od czerwca do września. Oznacza to, że nie zawsze będziesz mógł tak łatwo uzyskać wolne. Ale jeśli planujesz wyjechać w zimie często mniej osób będzie prawdopodobnie rezerwować sloty wakacyjne.

10. Możesz odwiedzić bardzo różne miejsca

Istnieje tak wiele miejsc, które są idealne do odwiedzenia w zimie, a wiele z nich może nie brać pod uwagę wcześniej. Na przykład wiele miejsc w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej, gdzie warunki mogą być idealne, podczas gdy w Twoim kraju jest zima.

11. Możesz rozłożyć swoje wakacje

Zawsze dobrze jest rozłożyć wakacje tak bardzo, jak to tylko możliwe. Na przykład wyjazd zimowy, wyjazd letni, a potem kilka pomiędzy. Dla tych, którzy kochają podróżować i uciec wtedy to pomaga, więc zawsze masz coś do przodu doczekać.

Podsumowanie

Zima to świetny czas na podróżowanie, a przy tak wielu miejscach na całym świecie do wyboru, będziesz miał wiele możliwości wyboru, gdzie się udać i różnych doświadczeń.