Środa, 19 czerwca 2024

Wywiad z kreatywnym fotografem Richiem McCor

5 stycznia 2021

Rich McCor ma szczególną umiejętność, tworzy sztukę wykorzystując swoje otoczenie, aparat fotograficzny i sylwetki wycięte z papieru. Niektóre z rzeczy, które wymyśla, zapierają mi dech w piersiach, jak na przykład pierwszy obraz widoczny powyżej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym fantastycznym artyście.

Proszę, opowiedz nam trochę o sobie?

"Mieszkam w Londynie i spędzam większość moich dni na wycinaniu papierowych sylwetek i robieniu im zdjęć na różnych tłach na całym świecie. Lubię opisywać siebie jako fotografa, ale rzeczywistość jest taka, że zacząłem robić mój styl sztuki, ponieważ nie byłem dobrym fotografem, więc może bardziej skłaniam się ku byciu artystą."

Co sprawiło, że zaczęłaś korzystać z Instagrama?

"Kiedy dołączyłem do Instagrama, zauważyłem, że wielu artystów, fotografów i twórców używało go jako swojej galerii, więc to zainspirowało mnie do podejścia do platformy z ambicją zamieszczania kreatywnych treści. Ostatecznie mój styl ewoluował i rozwinąłem zdjęcia transformacji poprzez próby i błędy oraz widząc opinie, które dali moi zwolennicy."

Twoje kreacje są niesamowite. Jak wymyślasz takie artystyczne wizje swojego otoczenia?

"Szczerze mówiąc nie jestem pewna. Ciągle mam strach, że zabraknie mi pomysłów, ale ten strach pojawił się już po moim pierwszym pomyśle, więc nauczyłem się z tym żyć. W jakiś sposób nauczyłem się szukać kształtów, wzorów i możliwości wszędzie, gdzie się znajdę. To walka o ciągłe rozwijanie pomysłów, ale - nie chcę, żeby to zabrzmiało zbyt wzniośle - to naprawdę jak patrzenie na świat w zupełnie nowy sposób i to jest bardzo ekscytujące."

Czy tworzenie papierowej sztuki zajmuje Ci dużo czasu?

"To naprawdę zależy. Czasami najlepsze pomysły są najprostsze, a to zazwyczaj równa się prostemu projektowi. Jednak nie zawsze tak jest; zrobiłem zdjęcie transformacyjne Tower Bridge zamieniające się w rollercoaster i był to naprawdę skomplikowany projekt. Pomyliłem kilka pierwszych wycięć i spędziłem nad tym chyba cały wieczór. Uwielbiam ten proces - zakładam słuchawki, biorę nóż do skalpela i deskę do krojenia i zaczynam działać. To naprawdę terapeutyczny proces, nawet jeśli popełniam błędy".

Jaki jest ulubiony obraz, który zrobiłeś?

"Zrobiłem trochę treści dla NFL, kiedy przyjechali do Londynu w tym roku i zrobiłem jeden obraz z ratuszem jako futbol amerykański. Poszedłem do tej lokalizacji trzy razy, aż w końcu rozgryzłem najlepszy punkt widokowy dla iluzji. Kiedy spojrzałem na obraz na ekranie mojego aparatu, miałem taki wielki uśmiech na twarzy."

Które miejsca do tej pory najbardziej lubiłeś odwiedzać?

"Wydaje mi się, że mam powinowactwo z Azją - w tym roku pojechałem do Singapuru i Hong Kongu i stwierdziłem, że oba są nieprzewidywalnymi, ekscytującymi, różnorodnymi, pysznymi i kolorowymi miastami. Chętnie wrócę i zbadam je dalej".

Które miejsca są po prostu umierające, aby odwiedzić w przyszłości?

"Jest ich całkiem sporo, ale jeśli miałbym wybrać jedno - architektura Tokio jest naprawdę fascynująca i myślę, że miasto w ogóle byłoby idealnym placem zabaw dla tego, co robię".

Coś ekscytującego zaplanowanego na 2021 rok, na co powinniśmy czekać z niecierpliwością?

"Mam kilka podróży w kolejce (Alpy Francuskie, Brazylia i San Francisco), ale pod koniec roku wydaję książkę z moimi zdjęciami i niektórymi historiami z moich podróży, więc naprawdę nie mogę się doczekać pracy nad tym."

Czy sprzedajesz odbitki swoich prac, a jeśli tak to gdzie możemy je znaleźć?

Tak, w tej chwili wybór jest ograniczony, ale są one dostępne tutaj: paperboyo.kite.ly

Dziękujemy za umożliwienie wglądu w Twoją twórczość. Z niecierpliwością czekamy na więcej Twoich prac i na Twoją nadchodzącą książkę. Jeśli chcesz zobaczyć więcej niesamowitych prac Richa, przejdź do linków powyżej w jego bio.