Wtorek, 28 maja 2024

10 najlepszych miast w Europie, które warto odwiedzić podczas City Break

27 stycznia 2021

Europa jest pełna fantastycznych miast do odwiedzenia, które oferują doskonałą okazję do ucieczki z biura, odkrycia nowego miejsca, spróbowania nowych doświadczeń, imprezowania lub po prostu zrelaksowania się. Są miasta, które są niesamowicie malownicze lub mają fascynującą historię. Oto 10 najlepszych i obowiązkowych miast w Europie, które idealnie nadają się na city break.

1. Amsterdam, Holandia

Jedno z najbardziej malowniczych miast na świecie. Łatwo jest spędzić godziny na spacerowaniu po kanałach i podziwianiu dziwacznych budynków dookoła. Jazda na rowerze jest ważną częścią kultury i na każdym rogu zobaczysz rowery zaparkowane na poręczach lub rowerzystów, którzy zajmują się swoim codziennym życiem.

2. Praga, Republika Czeska

Praga jest popularnym miastem z pięknym Mostem Karola łączącym Stare Miasto z Małą Straną (Malá Strana). Miasto ma mnóstwo rzeczy do zrobienia po obu stronach rzeki. Na Starym Mieście warto zobaczyć historyczny Zegar Astronomiczny, Kościół Matki Boskiej przed Tynem i punkt widokowy na Wieży Ratuszowej. Po stronie Małego Miasta warto zobaczyć Zamek Praski, Katedrę św. Wita i Złotą Uliczkę. Wraz z fantastycznymi miejscami do jedzenia i niskimi cenami, jest to idealne miejsce na tanią i bardzo niezapomnianą wycieczkę.

3. Paryż, Francja

Miasto miłości, Paryż jest doskonałym miejscem na romantyczną przerwę. To miasto jest pełne rzeczy do zobaczenia, takich jak wejście na Wieżę Eiffla lub zejście pod ziemię do przerażających Katakumb. Miłym doświadczeniem jest przejażdżka łodzią wzdłuż Sekwany lub spacer do Sacré-Cœur, aby zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki na miasto.

4. Barcelona, Hiszpania

Barcelona jest domem dla niesamowitej architektury, takiej jak Park Güell zaprojektowany przez Gaudiego i wciąż budowana Sagrada Família. Miasto to posiada również wspaniałe plaże, jak również wiele restauracji serwujących niezwykle smaczne Tapas i Sangrię.

5. Wiedeń, Austria

Gdziekolwiek się przejdziesz w Wiedniu, zostaniesz otoczony przez elegancką i piękną architekturę. W tym mieście jest wiele do zrobienia, od pójścia na bal, zobaczenia opery lub zjedzenia lunchu w winiarniach z widokiem na miasto. Wiedeń jest szczególnie miłym miastem do odwiedzenia na romantyczną wycieczkę z ukochaną osobą, jak również do włączenia w podróż z wieloma miejscami docelowymi, odwiedzając wiele miejsc (lub krajów) w pobliżu.

6. Berlin, Niemcy

Stolica Niemiec jest dobrze zorganizowana z dużą ilością historii. Znajdziesz tu Pomnik Holocaustu, Mur Berliński i Checkpoint Charlie, a także takie zabytki jak budynek Reichstagu i Brama Brandenburska. Zapierający dech w piersiach widok na miasto można podziwiać z berlińskiej wieży telewizyjnej. Berlin jest wspaniałym miejscem zarówno dla miłośników historii, jak i dla tych, którzy szukają niezapomnianych wrażeń w nocnym życiu.

7. Wenecja, Włochy

Wenecja jest miastem jak żadne inne. Od dworca autobusowego nie znajdziesz żadnych pojazdów lądowych, tylko łodzie i ludzi. Wspaniałym doświadczeniem jest zgubienie się wśród wąskich uliczek i kanałów, chłonąc unikalną scenerię światowego dziedzictwa. Miłą wycieczką byłoby odwiedzenie Burano, położonego niedaleko Wenecji, gdzie zobaczysz jedne z najbardziej kolorowych budynków na świecie.

8. Budapeszt, Węgry

Budapeszt jest domem dla niesamowitych uzdrowisk termalnych i innych wspaniałych atrakcji. Warto wybrać się na spacer na Basztę Rybacką, skąd roztacza się niesamowity widok na miasto, w tym na węgierski parlament, a po południu udać się do jednego z kąpielisk termalnych na zasłużony relaks.

9. Londyn, Anglia

Londyn to miasto pełne życia, które nigdy się nie zatrzymuje. Znajdziesz tu wiele darmowych muzeów, a także wspaniałe zabytki, takie jak Tower Bridge i Pałac Westminsterski. Inne rzeczy do zrobienia to obejrzenie przedstawienia na West Endzie lub pójście na Oxford Street na wysokiej jakości zakupy.

10. Gandawa, Belgia

Gandawa to piękne historyczne miasto z imponującą dzwonnicą Het Belfort van Gent w centrum. Z tego miejsca możesz wybrać się na piękny spacer wzdłuż rzeki Leie ścieżkami Korenlei i Graslei. Jeśli masz ochotę na coś nieco alternatywnego, możesz udać się na Werregarenstraat, która jest własną aleją graffiti w Gandawie. Oprócz wielu rzeczy do zobaczenia, Gandawa oferuje wiele pięknych restauracji, w których można zjeść smaczny posiłek.

Podsumowanie

Jedną z najlepszych rzeczy w Europie jest to, jak łatwo jest się przemieszczać między miejscami. Oznacza to, że możesz odwiedzić wiele miast lub krajów podczas jednej podróży. Na przykład Berlin, Praga, Wiedeń, Węgry, Bałkany lub podróż przez niektóre z krajów nordyckich.