Wtorek, 28 maja 2024

10 rzeczy, które warto wiedzieć odwiedzając Singapur

10 lutego 2021

Singapur to nowoczesne, lśniące miasto w Azji Południowo-Wschodniej. Podczas gdy miasto ma jedne z najlepszych drapaczy chmur i luksusowych budynków na świecie, ma również dużo miejsca dla natury, aby kwitnąć poprzez ogrody i parki. Tak więc, oprócz zwiedzania miasta, odwiedzania centrów handlowych i sprawdzania licznych parków wodnych i parków przygody, wizyta w Singapurze będzie również okazją do odwiedzenia zoo, wybrania się na nocne safari i zbadania parku ptaków. Jest to powód, dla którego Singapur jest jednym z ulubionych miejsc na wakacje na świecie, szczególnie dla rodzin.

Aby zapewnić, że masz udaną i niezapomnianą podróż, a następnie czytaj dalej. Oto 10 rzeczy, które musisz wiedzieć, odwiedzając Singapur.

1. Wymagania dotyczące wjazdu

Planowanie planu podróży do Singapuru będzie świetną zabawą, ponieważ jest tam tak wiele ciekawych miejsc do zobaczenia i ekscytujących rzeczy do zrobienia. Zanim jednak to zrobisz, musisz wiedzieć, czy potrzebujesz wizy, aby wjechać do tego kraju. Zanim więc zarezerwujesz bilety i złożysz wniosek o wizę singapurską, oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć.

Osoby z paszportami Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Korei Południowej, Australii, Szwajcarii i Norwegii mogą wjechać do Singapuru i pozostać tam przez 90 dni bez wizy.

Z drugiej strony, posiadacze paszportów takich krajów jak Indie, Armenia, Korea Północna, Gruzja, Chiny, Rosja itp. mogą odwiedzić Singapur z e-wizą, podczas gdy obywatele Libii, Afganistanu, Mali, Egiptu, Sudanu, Jemenu, Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Iranu, Bangladeszu, Somalii, Iraku itp. muszą mieć w paszporcie winietę wizową, jeśli chcą wjechać do miasta-państwa Singapur.

E-wizę można uzyskać w ciągu jednego dnia za pośrednictwem pośrednika wizowego, najbliższej misji dyplomatycznej (ambasady) Singapuru, strategicznego partnera Singapuru, ewentualnie poprzez lokalny kontakt w mieście. O wizę winietową można również ubiegać się w ten sam sposób, ale jej uzyskanie zajmie około 3 dni roboczych.

2. Koszt

Państwo-miasto Singapur jest drogim miastem i domem dla dużej liczby milionerów. W Singapurze można znaleźć wszystkie luksusy i wygody świata, ale trzeba za to zapłacić wysoką cenę. Począwszy od hoteli i restauracji, po centra handlowe i popularne miejsca turystyczne, przygotuj się na wydanie pieniędzy, aby cieszyć się doświadczeniami Singapuru. Jeśli masz ograniczony budżet, to rezerwacja pakietu, który obejmuje zakwaterowanie, transport i wycieczki, może pomóc ci zaoszczędzić pieniądze.

3. Transport publiczny

Kiedy podróżujesz do nowego miasta, większość z nas martwi się o transport. Ale to powinna być ostatnia rzecz na twojej głowie podczas wizyty w Singapurze. Miasto-państwo ma dobry system transportu, jest dobrze połączone i można łatwo wziąć autobus, pociąg lub taksówkę, aby przejść z jednego miejsca do drugiego. Podczas gdy autobus i metro są dość wygodne, taksówki są również popularnym środkiem transportu, ponieważ są dość ekonomiczne. Jednakże, w godzinach szczytu możesz być zmuszony do zapłacenia dodatkowej opłaty. Podsumowując, poruszanie się po mieście nie jest wcale problematyczne.

Więcej informacji na temat poruszania się po mieście znajdziesz na stronie lta.gov.sg...public-transport.

WSKAZÓWKA Zarezerwuj transfer z lotniska z wyprzedzeniem i zaoszczędź pieniądze na taksówkach na ostatnią chwilę. To może zacząć się już od S$ 11 za osobę (około 8 USD).

4. Klimat

Musisz pamiętać, że miasto ma ciepły i wilgotny klimat przez cały rok. Tak więc, zawsze pakować lekkie i oddychające ubrania, zwłaszcza gdy idziesz na wycieczkę po mieście lub może do jednego z parków przyrody. Istnieje również możliwość wystąpienia burz w ciągu dnia, więc najlepiej mieć przy sobie parasol, kiedy wychodzisz na zewnątrz.

5. Bezpieczeństwo

Zasady i przepisy przeciwko przestępstwom są bardzo surowe, dlatego Singapur jest niezwykle bezpiecznym miastem. Mężczyzna, kobieta, podróżujący samotnie lub w grupie - naprawdę nie musisz się martwić, kiedy spacerujesz po mieście i jego uliczkach, nawet w środku nocy. Wielu podróżników mówi, że bez problemu podróżowali samotnie po mieście o 3 lub 4 nad ranem. W rzeczywistości, miasto jest prawie w 100% wolne od przestępczości.

6. Lokalne jedzenie

W Singapurze jest wiele restauracji, które oferują zarówno lokalne, jak i międzynarodowe jedzenie. Jednakże, jeśli chcesz cieszyć się pysznym jedzeniem bez wydawania zbyt wiele, musisz udać się na ulice hawkerów w mieście. Zaledwie kilka dolarów singapurskich wynagrodzi cię sporą ilością pysznego lokalnego i międzynarodowego jedzenia. Podczas gdy każdego dnia będziesz miał do spróbowania wiele różnych dań, niektóre z nich, których nie możesz przegapić, to ryż z kurczaka po hainańsku, satay i ciasto marchewkowe. Ponadto, jeśli chcesz poznać i nawiązać kontakt z mieszkańcami, jest to idealne miejsce, ponieważ większość Singapurczyków jada na ulicach hawkerów.

WSKAZÓWKA Rozważ lokalną wycieczkę kulinarną podczas swojej wizyty, aby spróbować niektórych z pysznych rzeczy w ofercie.

7. Alkohol jest drogi

W Singapurze jest mnóstwo barów i pubów. W rzeczywistości życie nocne w Singapurze jest całkiem ciekawe. Alkohol jest jednak dość drogi w miastach i najlepiej kupować go w sklepach wolnocłowych przed opuszczeniem lotniska. Z drugiej strony, piwo i inne napoje alkoholowe można znaleźć po niższych cenach w kawiarniach i na ulicach hawkerów. Jeszcze jedna rzecz, o której należy wiedzieć w odniesieniu do alkoholu, to fakt, że nie można kupować ani pić w miejscach publicznych po godzinie 22:30. Możesz jednak cieszyć się swoim drinkiem w jednej z restauracji, pubów lub może nawet w swoim pokoju hotelowym.

8. Wariacje lokalnej kawy

Singapur jest domem dla wszystkich międzynarodowych marek i sklepów z kawą. Spróbuj jednak zrezygnować z regularnego picia latte ze Starbucksa i spróbuj lokalnej kawy tylko na jeden dzień. Z pewnością ją pokochasz! W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się kilka jej odmian, przyrządzanych na bazie kawy parzonej, mleka odparowanego i skondensowanego. W rzeczywistości istnieje ponad 10 pysznych wariantów lokalnej kawy. Co więcej? Są one naprawdę tanie i są łatwo dostępne w lokalnych food courts i hawker markets.

9. Ograniczenia dotyczące palenia

Singapur ma wyznaczone obszary lub strefy dla palących w całym mieście. W miejscach publicznych nie wolno palić i jeśli zostaniesz przyłapany na paleniu papierosa, będziesz musiał zapłacić wysoką grzywnę w wysokości 1000 dolarów. Dlatego zawsze szukaj wyznaczonego miejsca dla palaczy, zanim zapalisz papierosa.

10. Żucie gumy jest zabronione

Jeśli masz zwyczaj żucia gumy każdego dnia, musisz nauczyć się robić to dyskretnie i wyrzucać ją również ostrożnie. To dlatego, że kupno, sprzedaż lub import gumy do żucia jest nielegalne w kraju. Być może nie zostaniesz zatrzymany, jeśli masz kilka sztuk w torbie, ale upewnij się, że pozbędziesz się ich ostrożnie. Co więcej, w Singapurze nie znajdziesz żadnego supermarketu, centrum handlowego ani sklepu sprzedającego gumę do żucia.

Podsumowanie

Są to niektóre z ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć, aby mieć wspaniałą podróż do Singapuru. Jako turysta, znajdziesz kilka rzeczy, które są unikalne, jak również dziwne. Zaakceptuj to jako część swojego doświadczenia, abyś mógł cieszyć się i docenić miasto w najlepszy możliwy sposób!