Wtorek, 28 maja 2024

Pięć powodów, dla których powinieneś zatrzymać się w hotelu Shangri-La At The Shard

2 stycznia 2021

Shangri-La at the Shard jest jednym z najbardziej unikalnych i najpiękniejszych luksusowych hoteli w Londynie. Położony wysoko w The Shard, który jest najwyższym budynkiem w Londynie, doświadczenie, które otrzymasz z pobytu w tym hotelu będzie niczym wyjątkowym. Wcześniej miałem przyjemność przebywać w tym hotelu i poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których gorąco polecam go Tobie.

Ujawnienie informacji: Wszystkie teksty i opinie są oparte na moim własnym doświadczeniu. Nie wszystkie pokoje mogą mieć takie same widoki i funkcje, więc proszę sprawdzić przed rezerwacją.

1. Niesamowite widoki

Hotel posiada pokoje gościnne na piętrach od 36 do 50, z których roztaczają się widoki na miasto we wszystkich kierunkach. Niektóre pokoje oferują widok na słynne zabytki, takie jak Tower Bridge, inne na London Eye, a jeszcze inne na południe, w kierunku Southwark. Jak również z pokoi można uzyskać niesamowite widoki z obszarów publicznych, takich jak główne lobby i restauracja Ting na 35th Floor, jak również bary, siłownia i basen na 52nd piętrze.

2. Fantastyczna lokalizacja

Będąc tylko krótki 5-10 spacerem od Tower Bridge, jeden z najbardziej znanych i pięknych punktów orientacyjnych w Londynie, Shangri-La nie może być lepiej zlokalizowany. W pobliżu znajduje się również Borough Market, popularny targ spożywczy, a nieco dalej Katedra św. Pawła, Most Milenijny, Shakespeare's Globe i Tate Modern. Oprócz atrakcji, które są dostępne pieszo, możesz wskoczyć do metra znajdującego się pod Shard, aby odwiedzić inne części miasta.

3. Luksusowe pokoje

Pokoje gościnne w hotelu są elegancko urządzone, aby zapewnić Ci wyjątkowe wrażenia i pełen komfort. W pokoju znajdują się wysokiej jakości udogodnienia, takie jak duży telewizor z płaskim ekranem, ogromne łóżko, elektroniczne żaluzje i kilka specjalnych funkcji, takich jak telewizor w lustrze łazienki, podgrzewane deski sedesowe, a wiele pokoi ma nawet wanny wychodzące na miasto.

4. Wspaniałe jedzenie

Przekonasz się, że jedzenie w Shangri-La jest pyszne i wysokiej jakości. Podczas mojego pobytu, cieszyłem się śniadaniem (które może być z obszernego bufetu lub à la carte). Na lunch wybrałam się również do restauracji Ting, gdzie zjadłam trzydaniowy posiłek, składający się z przystawki, dania głównego i deseru. Wybór potraw był fantastyczny, pięknie zaprezentowany, a smaki doskonale ze sobą współgrały, pozostawiając mnie pod wrażeniem i zadowoloną. Jeśli zdecydujesz się usiąść w pobliżu okien, będziesz mógł cieszyć się widokiem na panoramę Londynu.

5. Unikalne udogodnienia

Shangri-La At The Shard ma jeden z najwyższych basenów infinity w Europie. Znajduje się on na 52. piętrze i można w nim pływać lub relaksować się, patrząc na miasto poniżej. Oprócz tego znajduje się tu zaawansowana technologicznie siłownia i różne miejsca do odpoczynku. Na tym piętrze znajduje się również Gong, koktajl bar i salon urządzony z przepychem.