Wtorek, 28 maja 2024

8 najlepszych miejsc do robienia zdjęć i Instagrama w Berlinie

18 stycznia 2021

Stolica Niemiec, Berlin, ma dobrą mieszankę Instagramowych i fotograficznych miejsc w całym mieście. W tym poście opowiem Wam o kilku najlepszych miejscach, które udało mi się znaleźć. Znajdziesz tu również link do miejsca na Google Maps, czy miejsce jest darmowe czy nie i moje sugestie na temat najlepszego czasu na robienie zdjęć.

WSKAZÓWKA Rozważ Berlin Welcome Card, która daje Ci możliwość darmowego korzystania z transportu publicznego (w centralnych strefach). Karta zapewnia również zniżki na około 200 atrakcji.

Oto 8 najlepszych i obowiązkowych miejsc do odwiedzenia Instagrama i fotografii w Berlinie.

1. East Side Gallery

East Side Gallery to 1,3-kilometrowa galeria na świeżym powietrzu z malowanymi dziełami sztuki na częściach historycznego Muru Berlińskiego. Mur Berliński oddzielał Niemiecką Republikę Demokratyczną (Wschód) od Republiki Federalnej Niemiec (Zachód) w latach 1961-1989. Jego fragmenty wciąż przypominają, że wszelkie bariery, które stawiamy, aby zapobiec wolności, możemy również zburzyć. Podczas robienia zdjęć możecie być zmuszeni spędzić trochę czasu czekając, ponieważ najlepsze miejsca mogą być często zajęte. Polecam również umieszczanie ludzi na zdjęciach, aby dodać coś ekstra do zdjęcia.

Najlepszy czas na zdjęcia: Dzień Koszt: Darmowy Lokalizacja na Google Maps

2. Oberbaumbrücke

Krótki spacer od East Side Gallery znajduje się Oberbaumbrücke, który jest fajnym piętrowym mostem przecinającym rzekę Sprewę. W dolnej części mostu znajduje się ścieżka dla pieszych i droga, a na górze linia U-Bahn. Most jest ładny do fotografowania w nocy i można ustawić go w czasie tak, aby uchwycić smugi światła z jaskrawożółtych pociągów jadących obok.

Najlepszy czas na zdjęcia: Niebieska godzina/noc Koszt: Darmowy Lokalizacja na Google Maps

3. Brama Brandenburska

Brama Brandenburska jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym punktem orientacyjnym w Berlinie i została zbudowana w 1791 roku. Jest to świetne miejsce na Instagram i fotografię, którego nie powinieneś przegapić podczas swojej wycieczki do miasta. Może stać się dość zajęty w ciągu dnia i dla najlepszego światła, polecam zachód słońca-niebieska godzina.

Najlepszy czas na zdjęcia: Zachód słońca/niebieska godzina Koszt: Darmowy Lokalizacja na Google Maps

4. Budynek Reichstagu

Budynek Reichstagu jest siedzibą niemieckiego parlamentu. Największą atrakcją tego budynku jest futurystycznie wyglądająca kopuła na szczycie, która została zaprojektowana tak, aby odbijać światło w dół budynku. Kopułę można zwiedzać za darmo i jest ona całkiem niezła do fotografowania, jak również do podziwiania widoków na okolicę. Przy zwiedzaniu pamiętaj, aby zapisać się na bilety z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Najlepszy czas na zdjęcia: Dzień Koszt: Darmowy, ale wymagana wcześniejsza rejestracja Lokalizacja na Google Maps

5. Katedra Berlińska - z zewnątrz

Katedra Berlińska znana również jako Berliner Dom to ogromny kościół w kształcie kopuły na Wyspie Muzeów, który został zbudowany w 1905 roku. Podczas robienia zdjęć z zewnątrz imponujący jest front, a także miejsca wzdłuż rzeki Sprewy. Kiedy robiłam zdjęcia było śnieżnie i pochmurno, ale w pogodny dzień często można zobaczyć w tle Berliner Fernsehturm (Wieżę Telewizyjną).

Najlepszy czas na zdjęcia: O każdej porze Koszt: Darmowy Lokalizacja na Google Maps

6. Katedra Berlińska - Wnętrze

Tak samo jak na zewnątrz, wnętrze katedry jest również warte zobaczenia i jest całkiem niezłym miejscem na Instagram i fotografię. Podczas robienia zdjęć polecam używać bardzo szerokokątnego obiektywu, takiego jak 24mm lub szerszego, aby uchwycić jak najwięcej.

Najlepszy czas na zdjęcia: Dzień Koszt: Biletowany - Strona internetowa i więcej informacji Lokalizacja na Google Maps

7. Berliner Fernsehturm / Berlińska Wieża Telewizyjna

Berliner Fernsehturm lub berlińska wieża telewizyjna dominuje nad panoramą miasta. Można odwiedzić taras widokowy na wysokości 203 m lub restaurację, która znajduje się nieco wyżej, na wysokości 207 m.

Najlepszy czas na zdjęcia: O każdej porze Koszt: Biletowany - Strona internetowa i więcej informacji Lokalizacja na Google Maps

8. Pomnik Pomordowanych Żydów Europy

Pomnik Pomordowanych Żydów Europy znany również jako pomnik Holokaustu jest smutnym przypomnieniem ludobójstwa w czasie II wojny światowej, gdzie około 6 milionów Żydów zostało zamordowanych. Pomnik składa się z 2711 betonowych płyt ułożonych na różnych wysokościach. Mimo, że jest to dobre miejsce na Instagram i zdjęcia, powinieneś zawsze pamiętać o znaczeniu tej struktury i o tym, co ona reprezentuje, a także zachować szacunek i nie wspinać się na płyty.

Najlepszy czas na zdjęcia: Dzień Koszt: Darmowy Lokalizacja na Google Maps

Porady dotyczące fotografowania

  • Używaj statywu podczas robienia zdjęć w nocy, aby uchwycić najlepszą jakość zdjęć.
  • Umieść ludzi na swoich zdjęciach i postępuj zgodnie z moimi wskazówkami dotyczącymi fotografii ulicznej
  • Przy fotografowaniu wnętrz używaj obiektywu szerokokątnego, np. 24 mm lub szerszego
  • Odwiedź miasto zimą, jeśli jest śnieg lub jesienią, aby zrobić kolorowe zdjęcia w parkach.

Podsumowanie

Berlin jest fantastycznym miastem do odwiedzenia i to nie tylko dla Instagrama i fotografii, ale także by doświadczyć niemieckiej kultury i poznać historię kraju.