Sobota, 2 marca 2024

Podróż z plecakiem i dziećmi: co i jak

11 stycznia 2021

Zdecydowałeś się wyruszyć w drogę z dziećmi i teraz przez twój mózg przepływa mnóstwo rzeczy. Co powinieneś zabrać? Czy powinienem zabrać dwa kostiumy kąpielowe? Czy potrzebna mi będzie koszula? A co z szortami? Jest wiele rzeczy do ogarnięcia, zwłaszcza gdy przywozisz dziecko lub kilka dzieci. Po pierwsze, weź głęboki oddech, oderwij się od swoich oczekiwań i przeczytaj naszą wyczerpującą listę. Oto co należy i czego nie należy robić podczas wędrówek z dziećmi.

Wskazówki.

Upewnij się, że pakujesz się lekko.

Przeciętny człowiek jest w stanie unieść na plecach około 10% swojej wagi - dotyczy to również dzieci. Dzieci powinny nosić swoje własne plecaki, z własnymi rzeczami. Kształtuje to niezależność, odpowiedzialność i poczucie spełnienia. Pamiętaj, że nieuniknione jest, że jako rodzic będziesz nosił swój plecak, plecak dziecka, a może nawet dziecko więcej niż od czasu do czasu. Jaki jest plan, kiedy Twoje dziecko nie jest w stanie iść dalej i musisz wziąć wszystko na ręce? Pamiętaj, że liczy się każda uncja.

Sprawdzaj sprzęt swojego dziecka podwójnie i potrójnie.

Dzieci są definicją pasażerów na gapę i mogą zdublować każdy plecak z nieuczciwymi przedmiotami. Oczywiste jest, że powinieneś sprawdzić plecak dziecka przed wyjazdem, ale możesz chcieć sprawdzić go potrójnie - ponieważ dzieci są sprytne i możesz niechcący zabrać więcej niż się spodziewałeś.

Upewnij się, że zabrałeś ulubione zabawki dzieci.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, zabawki powinny być w domu. Bez względu na to, jak długo jesteś za granicą, dzieci pragną poczucia normalności. Przywiezienie ulubionego pluszaka lub samochodzika z pudełka zapałek zapewni im komfort i poczucie, że są w domu. Może to oznaczać kilka dodatkowych uncji/gramów lub, co gorsza, funtów/kilogramów, ale będzie to tego warte.

Czy, spakować książki i przybory plastyczne.

Jeśli jesteś na wakacjach lub w podróży, to dobry pomysł, aby przynieść kilka narzędzi edukacyjnych z tobą. Mogą one być lekkie, ale zapewniają wiele różnorodności podczas podróży. Można z nich korzystać podczas długiego oczekiwania na zajęcia lub aby skupić się na konkretnej nauce. Zabierz ze sobą również notatnik dla swoich dzieci, aby zapisywały w nim swoje ulubione doświadczenia z każdego dnia lub po prostu rysowały obrazki. To pomoże im zapamiętać z czasem i wzmocni pamięć na wiele lat. Aby uzyskać szczegółowe informacje na ten temat, odwiedź stronę Edukacja domowa za granicą: Przewodnik dla początkujących.

Zabierz ze sobą chudą, dobrze skompletowaną torbę medyczną.

Musisz zabrać ze sobą zestaw medyczny. Nie musi ona zawierać wielu przedmiotów, ale powinna składać się z rzeczy, które trudno zdobyć w nagłych wypadkach. Upewnij się, że Twój zestaw zawiera leki przeciwhistaminowe, bandaże, antybiotyk miejscowy, bandaż samoprzylepny i szwy w płynie. To absolutne minimum, ale zastanów się, czego będziesz potrzebował w różnych sytuacjach i zaplanuj to odpowiednio.

Miej przy sobie papierową kopię ważnych dokumentów.

Niektóre kraje wymagają oryginałów lub apostille dokumentów, więc najlepiej jest sprawdzić przed przyjazdem. W każdym przypadku należy zachować kopię zapasową wszystkich dokumentów swoich i swoich dzieci. Powinno to obejmować kopie aktów urodzenia, paszportów, a jeśli jesteś w związku małżeńskim, kopię aktu małżeństwa. Można również rozważyć formalne podpisanie lub notarialne potwierdzenie zgody na podróżowanie z dziećmi w pojedynkę w przypadku, gdy Ty lub Twój partner zostaniecie rozdzieleni. Trzymaj jedną kopię przy sobie, a drugą w poczcie elektronicznej lub online na dysku w chmurze.

Zabierz ze sobą puste torby.

W tym przypadku kamień podróżny będzie nieuchronnie zbierał mech, a przedmioty wielorazowego użytku są kluczowe. Upewnij się, że przynosisz lekką torbę w stylu luźnym, aby użyć jej jako osobistego przedmiotu w samolocie lub pociągu. Będziesz mógł jej również używać w sklepach spożywczych lub w drodze do i z rynku. Jeśli używasz wytrzymałej, odpornej na warunki atmosferyczne torby, możesz również użyć jej w ostateczności do zabezpieczenia torby na lotnisku lub dodatkowego bagażu rejestrowanego w ostatniej chwili.

Przynieś taśmę klejącą

Jest to tajna broń dla każdego rodzica podróżującego z dziećmi, lub podróżników w ogóle. Taśma gafferowa jest świetna do zabezpieczania miejsc z ostrymi przedmiotami (stolik do kawy, metalowe drzwi, itp.), a także może być używana do rzemiosła lub do naprawy sprzętu od czasu do czasu. Nie pozostawia żadnych śladów na meblach ani lepkiej pozostałości, więc jest idealna do hoteli lub wypożyczalni wakacyjnych.

Pobierz aplikację Google Translate.

W szczyptę, Google Translate może być ratownik. Ma nawet rozszerzoną rzeczywistość, która pokaże Ci obrazy, opakowania, znaki drogowe, znaki metra i menu w preferowanym języku. To zdecydowanie must have, jeśli jesteś zagubiony w świecie i masz problemy z komunikacją z ludźmi lokalnie (co powinno być twoim pierwszym wyborem).

Przeciwwskazania

Nie pakuj więcej niż dwie rzeczy.

Wszystko co masz może być wyprane i zazwyczaj wysuszone w ciągu jednego dnia. Należy pamiętać, że można odebrać rzeczy tu i tam po drodze, co pozwoli na większą elastyczność. Nie będziesz musiał nosić ze sobą tony rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz i rzadko będziesz używał. Zadbaj o to, aby Twoje pakowanie było minimalne i uproszczone, a przeżyjesz o wiele bardziej satysfakcjonującą przygodę.

Nie zabieraj zbyt wielu przyborów toaletowych.

Przybory toaletowe i dodatkowe buty są największym obciążeniem dla każdego plecaka, zwłaszcza gdy podróżujesz z dziećmi. Prawie wszystkie rzeczy są dostępne we wszystkich miejscach. Chyba, że masz coś na receptę lub coś, co jest niezwykle trudne do znalezienia, wtedy zostaw to w domu lub przywieź malutką, malutką ilość, aby dać sobie kilka dni na zakup na miejscu. Prawdopodobnie będzie to tańsze i mniej kłopotliwe do zdobycia w miejscu docelowym.

Nie zapomnij o gumie balonowej na lotnisku

Jedną z rzeczy, która jest na szczycie listy jest przywiezienie gumy lub lizaków dla najmłodszych. Ciśnienie powietrza jest trudne dla ich małych uszu, a niektóre naprawdę żucia gumy może pomóc rozluźnić ich ciśnienie ucha wewnętrznego. Dzieci naprawdę powinny ograniczyć spożycie cukru na tydzień lub dwa przed lotem, aby zachować odporność na okropne lotnicze zarazki.

Nie zabieraj fotelików samochodowych

Kolejna polaryzująca opinia, ale w większości miejsc są wypożyczalnie fotelików samochodowych, a także przepisy dotyczące fotelików samochodowych różnią się od tych obowiązujących w Twoim kraju, a w innych przypadkach taniej może być po prostu kupić fotelik na miejscu. Dodatkowo, w wielu miejscach można skorzystać z usług firm zewnętrznych, które spotkają się z Tobą na lotnisku lub w miejscu zakwaterowania i dostarczą Ci różne sprzęty dla dzieci, w tym foteliki samochodowe. Foteliki samochodowe są ciężkie, nie gwarantują, że zmieszczą się w samochodzie, mogą zostać uszkodzone przez linie lotnicze, a podróżowanie z nimi jest bardzo uciążliwe. Chociaż bezpieczeństwo jest najważniejsze, a wygoda i łatwość obsługi na drugim miejscu, istnieje wystarczająco dużo bezpiecznych opcji, które z pewnością sprawdzą się w przypadku ograniczeń wiekowych i wagowych Twojego dziecka, że przywiezienie własnego urządzenia nie jest już obowiązkowe.

Nie polegaj na Google, aby zarezerwować swoją podróż

Jeśli to w ogóle możliwe, uderz w ziemię w miejscu docelowym, a następnie zacznij rezerwować długoterminowe zakwaterowanie, to zaoszczędzi ci więcej niż możesz sobie wyobrazić. Jeśli jesteś słaby z serca, a nie gra, aby podjąć to ryzyko, a następnie należy wykorzystać lokalną wyszukiwarkę dla miejsca docelowego. Jest to kolejna świetna opcja, która pomoże Ci upewnić się, że otrzymasz świetną cenę za pobyt w hotelu, wycieczki i loty.

Nie wierz w szum informacyjny

Spróbuj znaleźć tablice ogłoszeń i grupy na mediach społecznościowych ludzi, którzy mieszkają lub podróżują w proponowanym przez Ciebie miejscu docelowym i dowiedz się od nich wszystkiego, co możesz. Mamy tendencję do słyszenia wielu przefiltrowanych wiadomości i mediów wokół konkretnego obszaru, ale nie zawsze są one prawdziwe, gdy masz buty na ziemi. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci i bezpieczne oraz wygodne podróżowanie, upewnij się, że nawiązujesz kontakt z ludźmi, którzy rzeczywiście są w danym miejscu ze swoimi pociechami.

Nie zapominaj o klimacie

Niektóre miejsca są gorące w dzień i zimne w nocy, upewnij się, że przygotujesz się na kilka warstw, aby zapewnić, że jesteś pokryty w przypadku, gdy pada śnieg w Gruzji lub deszcz w Dubaju. To się zdarza i może zepsuć Twoją wycieczkę, jeśli Ty lub Twoje dzieci nie jesteście wyposażeni w odpowiednią odzież dla danego klimatu. Szaliki, skarpetki i długa bielizna to podstawowe elementy garderoby, które łatwo dopasować do różnych klimatów. Są lekkie, działają niezależnie i mogą naprawdę rozwiązać wiele problemów związanych z pogodą, które mogą się tam pojawić. Odwiedź stronę Holiday-Weather.com, aby sprawdzić średnie temperatury i inne informacje o klimacie przed podróżą.

Nie przesadzaj z myśleniem

Dzieci są zwinne, łatwo się przystosowują i łatwiej z nimi podróżować niż sobie wyobrażasz. Choć brzmi to zniechęcająco i wygląda na dużo pracy, pamiętaj, że to zabawna przygoda, a wszystko, co się z nią wiąże, jest doświadczeniem edukacyjnym. Zrób wszystko, aby iść z prądem, i pamiętaj, że nie ma nic, czego gałka gelato nie może naprawić. Budujesz wspomnienia, a pewnego dnia spojrzysz wstecz i będziesz się śmiał z tych przygód.

Podsumowując

Podróżowanie polega na oglądaniu świata, łączeniu się z życzliwymi ludźmi i cieszeniu się drogą mniej uczęszczaną. Dlatego podróżowanie z dziećmi z plecakiem polega bardziej na porzuceniu oczekiwań, toczeniu się z ciosami i doświadczaniu czegoś niesamowitego, czego ty i twoje dzieci nigdy nie zapomnicie.